Hasta Bezleri
Hasta Bezleri

Hasta Bezleri

 

 

Birçok marka ve her beden hasta bezlerimiz mevcuttur. Uygun fiyatlarla Mağazamıza gelerek veya sitemizin "İletişim" kısmındaki numaralardan bize ulaşın.

 

 

 

 

 

 

Hasta Bezi Raporu Nasıl Alınır?

Hasta bezi raporunu herhangi bir hastanede görev yapan uzman doktordan yazdırmanız gerekiyor. Hastaneye gittiğiniz zaman ilgili hekime kayıt yaptırdıktan sonra hekimiz raporunuzu yazar ve sistem üzerinden otomatik olarak e-nabız üzerinde raporunuz oluşturulur. Eğer hastanız yatalak ise ve doktora gitme gibi bir durumu söz konusu değilse 444 38 33 telefon numarasını arayarak Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

 

Rapor ve Reçete Arasındaki Fark Nedir?

 

Rapor: Bir doktor veya doktorlar kurulu tarafından verilen ve hastalığın tanısını, hastanın durumunu, dinlenmesi gerekip gerekmediğini belirten ve resmî kurumlarda kabul edilen belgedir.

 

Tıbbi Malzeme Raporu: (Hasta Bezi Raporu) Alanında uzman bir doktor tarafından veya doktorlar kurulu tarafından muayene edilen hastanın sağlığına kavuşuncaya kadar, Sosyal Güvenlik Kurumunun süresini, içeriğini, tanısını belirlemiş olduğu şartlar çerçevesinde, hastanın kullanması gereken malzeme listesinin yer almış olduğu belgedir.

 

Reçete: (Hasta Bezi Reçetesi) Konusunda uzman olan doktor tarafından oluşturulan ve belirli bir süre için geçerli olan (normalde hasta bezi raporları 2 yıl için düzenlenir) tıbbi malzeme raporunun, peyderpey alınmasını sağlamak için aile hekimleri tarafından veya tek hekim tarafından yazılan belge. (İlaç reçetesi gibi.)

 

Hasta Bezi Raporu Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Doktorunuz tarafından rapor üzerinde farklı bir tarih belirtilmediyse hasta bezi raporunuz 2 yıl geçerlidir.

 

Hasta Bezi Almak İçin Hangi Belgelere İhtiyaç Vardır?

1- Hasta teşhisinin uzman doktor tarafından açık olarak belirtilmiş olduğu hasta bezi raporu,

2- Reçete (1 aylık 120 adet ya da 2 aylık 240 adet açıklaması),

3- Hasta bezi alınacak kişinin kimlik fotokopisi.

 

Hasta Bezi Raporu ile Nerelerden Hasta Bezi Alınır?

Doktor tarafından usulüne uygun olarak rapor yazıldıktan sonra hasta veya hasta yakını Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı medikalden hasta bezini alabilir. Hekim tarafından oluşturulan rapor görevli kişiler tarafından incelendikten sonra hekimin yazmış olduğu sayıdaki bezler hastaya veya hasta yakınına teslim edilir. Sosyal Güvenlik Kurumunun hasta bezi için ödemiş olduğu ücret sabit olup, marka ve modeline göre hasta bezi alınırken fiyat farkı çıkabilir.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu Hasta Bezi Ödemesinin Ne Kadarını Karşılıyor?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hasta bezi için ödeme yapmıyor. Hasta veya hasta yakını SGK ile anlaşması bulunan medikallerden alabilirsiniz. SGK ödemeyi medikale veya eczaneye yapıyor. SGK hasta bezleri için 2 ay yetecek miktarda ve günlük en fazla 4 adet bezi karşılıyor. 

 

Raporunuz Var Ancak Hasta Beziniz Bitti Nasıl Tekrar Alım Yapabilirsiniz?

Hasta bezi raporu e-nabız üzerinden bütün hekimler tarafından görülebildiğinden istediğiniz bir hekimden hasta bezi reçetenizi oluşturabilirsiniz. İlgili reçetede hastanın günde kaç adet bez kullanılacağı, kaç aylık ihtiyacı olduğu (bir ay veya iki ay), toplamda kaç adet hasta bezin yazıldığı belirtilmelidir.

Normal şartlarda artık hasta bezi raporunuz e-nabız üzerinden oluşturulduğu için hekiminizden herhangi bir evrak almanıza gerek yoktur. Ancak halen bazı yerler ıslak imzalı evrak talep ediyor.

 

Hasta Bezi Reçeteyi Aile Hekimi Yazıyor mu?

Evet, hasta bezi raporunuz geçerli olduğu süre boyunca hasta bezi reçetenizi aile hekimi yazabilir.

 

1 Aylık Hasta Bezi Alınır mı?

Evet, hasta bezi reçetenizi 1 aylık 120 adet hasta altı bezi olarak yazdırıp SGK ile anlaşmalı Milas Medikal'den alabilirsiniz.

 

2 Aylık Hasta Bezi Alınır mı?

Evet, hasta bezi reçetenizi 2 aylık 240 adet hasta altı bezi olarak yazdırıp SGK ile anlaşmalı Milas Medikal'den alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

Anahtar Kelimeler:

milas hasta bezi fiyatları,milas hasta bezi satışı,milas hasta bezi satan yerler,milas hasta bezi çeşitleri,milas hasta bezi markası,milas en iyi hasta bezi,milas raporlu hasta bezi satışı,milas külotlu hasta bezi satışı,milas xxl hasta bezi satışı,milas 30lu hasta bezi satışı,milas hasta bakım ürünleri satışı,canped,prosafe,tena kilotbez,tena hasta bezi,freshlife hasta bezi,milas hasta bezi, L beden hasta bezi, xl beden hasta bezi, m beden hasta bezi, s beden hasta bezi, uygun fiyatlı hasta bezi, 

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014